Welkom Over ons Actueel Laatste nieuws Oplevering Rozelaar Odijk

Oplevering Rozelaar Odijk

Leestijd: 4 min

Deze week ontvingen de huurders van de Rozelaar in Odijk de sleutels van hun nieuwe appartement. Op verzoek van de gemeente Bunnik heeft LEKSTEDEwonen het kleinschalige gebouw met 12 sociale huurappartementen gebouwd op deze markante plek. De heer en mevrouw Lubberink nemen binnenkort hun intrek in de Rozelaar en zij verhuizen voor de vierde keer naar de gemeente Bunnik om dichter bij hun (klein)kinderen te wonen.

Vierde keer naar Bunnik

De heer en mevrouw Lubberink verhuizen voor de vierde keer naar de gemeente Bunnik. “Na 20 jaar Ommen keren wij nu definitief terug naar Odijk. Vooral vanwege de (klein)kinderen, maar hier hebben wij ook veel mooie herinneringen. Begin jaren ’80 verhuisden we naar De Meent en waren we uitbater van de sporthal De Lindenhof. We verzorgden de horeca, organiseerden veel activiteiten, leerden veel mensen kennen en dat waren mooie tijden. We genieten van onze oude dag en dan is het prettig om dichtbij familie te wonen. Onze kleindochter zegt al jaren “oma, als je bij ons in de buurt komt wonen, dan kan ik jullie straks verzorgen.” Zover is het gelukkig nog niet, maar het is goed om te weten dat het kan. Voorlopig gaan we genieten van het nieuwe appartement en onze terugkeer naar Odijk.”

Een voorbeeldproject

Wethouder Jocko Rensen: “Mooi om vandaag de nieuwe bewoners te verwelkomen. Ze komen uit de gemeente Bunnik en daarbuiten. Er zijn ook oud-inwoners bij die terugkeren naar hun gemeente. Deze appartementen zijn voor jong en oud en die mix in woningen is hard nodig. In Bunnik zijn er veel bouwprojecten in voorbereiding en in uitvoering, maar gezien de bijna 1.200 reacties op de Rozelaar is er nog veel vraag naar woningen. Ik ben trots op de totstandkoming van dit project en vooral op het eindresultaat. Samen met de betrokkenen gaven we hieraan invulling. Het is een voorbeeld voor andere, kleinere woningbouwlocaties in de gemeente Bunnik.”

Samen tempo maken

Ed de Groot (LEKSTEDEwonen): “Bij sommige projecten verwacht je een lang voortraject, maar als het werk klaar is, dan lijkt het alsof ze er al jaren staan. Dat gevoel krijg ik bij de Rozelaar, want het ontwerp van GBS architecten past fantastisch in de omgeving en staat op een markant punt in Odijk. Door de goede voorbereidingen en inspanningen van de gemeente Bunnik is er veel tempo ontstaan en dankzij Aannemersbedrijf J. van Daalen zijn de appartementen vervolgens voorspoedig gerealiseerd. Dat dit is gelukt, bewijst maar weer dat je met elkaar snel een bijdrage kunt leveren aan het woningtekort. Met de Rozelaar geven wij invulling aan de grote vraag naar gelijkvloerse en vooral aan betaalbare huurwoningen. Dat is op deze plek ook mogelijk geworden, mede door een bijdrage van de rijksoverheid. Door voorrang te geven aan jongeren en 65-plussers en aan lokaal woningzoekenden, kunnen wij hun extra helpen bij het vinden van een nieuw thuis. Zo zijn 5 van de 12 appartementen toegewezen aan inwoners van de gemeente Bunnik.

Rozelaar Odijk

Het kleinschalige woongebouw bestaat uit drie verdiepingen. De twee- en driekamerappartementen hebben woonoppervlakten tot en met 62 m2 met een tuin/terras of een (inpandig) balkon. De huurprijzen zijn vanaf € 575,- per maand (exclusief servicekosten) en door de energiezuinige appartementen kunnen de bijkomende woonlasten laag blijven. Zo beschikken de appartementen over vloerverwarming (warmtepomp) en zijn ze aangesloten op zonnepanelen.

Op dit perceel lag voorheen een deel van kinderboerderij Dier en Wij. Het deel is door de gemeente verplaatst naar het grasveld aan de overkant, waardoor deze locatie met woonbestemming is vrijgekomen. Met de oplevering van de Rozelaar is deze markante plek benut voor huurwoningen. Ed de Groot: “Afgelopen jaren heeft LEKSTEDEwonen al 100 nieuwbouwwoningen in de gemeente Bunnik opgeleverd. Met diverse projecten in voorbereiding wordt wat mij betreft spoedig gestart met de bouw van onze 200e nieuwe huurwoning.”.

Naar de projectpagina.